Czy sprzedawać przez biuro nieruchomości?

family-home-700225_640

Bardzo wiele osób chcąc sprzedać własne mieszkanie czy też dom zastanawia się, czy skorzystać z oferty profesjonalnych pośredników na rynku nieruchomości. Czy usługi świadczone przez biura nieruchomości w związku ze sprzedażą nieruchomości warte są swojej ceny? Czy biuro nieruchomości może szybciej i efektywniej dotrzeć do potencjalnych klientów?

Wbrew pozorom pomoc biura nieruchomości w sprzedaży mieszkania czy domu może być bardzo duża. Co prawda na rynku wciąż istnieją biura nieruchomości, które pomagają jednie na konkretnych etapach sprzedaży, jak np. przejęcie rozmów z potencjalnymi klientami, to jednak większość biur nieruchomości świadczy usługi kompleksowe już od podjęcia przez nas decyzji o sprzedaży posiadanej nieruchomości.

Działania profesjonalistów

Działania podejmowane przez biuro nieruchomości oraz jego pracowników w bezpośredni sposób zmierzają do jak najszybszej sprzedaży nieruchomości. Warto pamiętać o tym, że tego typu pośrednicy w obrocie nieruchomościami mają dostęp do swoich wewnętrznych, ogólnopolskich baz ofert oraz klientów, a tym samym są w stanie nie tylko szybciej dotrzeć do potencjalnych odbiorców, ale również innymi drogami niż moglibyśmy uczynić to sami jedynie za pośrednictwem ogłoszeń w lokalnej prasie czy na portalach społecznościowych. Działania biura nieruchomości wynikają przede wszystkim z doświadczenia pracowników oraz wiedzy o sposobie działania rynku nieruchomości – to zaś znacznie ułatwia nie tylko odpowiednie przygotowanie oferty, ale i np. późniejsze rozmowy z klientami.

Sprawdź również: Biuro nieruchomości Sopot

Wszystkie informacje na początku!

Współpraca z biurem nieruchomości to również rzeczywista informacja o rynku nieruchomości, potencjalnych kupujących oraz naszych szansach na sprzedaż w danej cenie. Każdy pośrednik już na samym początku współpracy powinien nie tylko nakreślić nam sytuację panująca aktualnie na lokalnym rynku nieruchomości wraz z własną opinią czy sprzedaż mieszkania lub domu w danym okresie będzie opłacalna, a także wskazać nam wszystkie koszty sprzedaży – oprócz samej prowizji dla biura nieruchomości musimy się liczyć również między innymi z opłatami notarialnymi (sprzedaż nieruchomości wiąże się bowiem z koniecznością uczynienia tego w akcie notarialnym) i możliwym podatkiem od sprzedaży nieruchomości.

Niewątpliwa pomoc!

Podsumowując, pomoc biura nieruchomości przy sprzedaży mieszkania lub domu nie ogranicza się jedynie do znalezienia klienta, ale również do pomocy we wszelkiego rodzaju innych czynnościach, które niewątpliwe wiążą się ze sprzedażą nieruchomości, a które przeważnie pomijamy w swoich wstępnych rozważaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *