Inwestowanie dla każdego!

dollar-213619_640

Bardzo często ostatnimi czasy słyszy się o możliwościach inwestowania pieniędzy, które w swoim efekcie mają przynosić zyski na poziomie kilkuset procent rocznie. Czy takie inwestowanie jest jednak rzeczywiście możliwe? Czy każdy sposób zainwestowania pieniędzy wiąże się z dużym ryzykiem?

Ryzyko!
Wbrew pozorom niemal każda inwestycja wiąże się z ryzykiem – co prawda w przypadku niektórych to ryzyko sprowadzone jest do minimalnego poziomu, to jednak trzeba mieć świadomość jego istnienia. Z drugiej strony trzymanie pieniędzy pod poduszką, w skarpecie czy też na nieoprocentowanym rachunku bankowym może sprawić, że inflacja skutecznie obniży siłę nabywczą zebranych przez nas oszczędności. Tym samym znacznie lepszym pomysłem jest inwestowanie naszych pieniędzy. W co inwestować, aby nie było dużego ryzyka, a jednocześnie zyski były zauważalne?

Już na samym początku zaznaczmy, że zyski na poziomie kilkuset procent rocznie są niemal nieosiągalne – musiałaby to być inwestycja w bardzo dobry startup, który ktoś z jakiegoś powodu postanowił sprzedać przed zobaczeniem jego rzeczywistej wartości czy też w giełdę, która w ostatnim czasie jest wyjątkowo niestabilna.

Obligacje i lokaty
Najbezpieczniejszymi sposobami zainwestowania pieniędzy są obligacje Skarbu Państwa oraz wszelkiego rodzaju lokaty bankowe – mamy tutaj co prawda szansę na zysk na poziomie niespełna kilku procent w skali rocznej, to jednak niemal wcale nie ma ryzyka związanego z inwestowaniem

Inwestycje w nieruchomości
Jeżeli dysponujemy wystarczającą ilością gotówki, to dobrym pomysłem zainwestowania środków finansowych jest zakup nieruchomości – wbrew pozorom nieruchomości cały czas zyskują na wartości, a zakup nieruchomości już w tym okresie może skutkować, że za kilka lat będzie znajdowała się ona w bardzo dogodnej lokalizacji w związku z rozwojem miast. Dobrym pomysłem jest jednoczesny wynajem tego typu nieruchomości – zyskujemy w ten sposób nie tylko wraz ze wzrostem wartości danej nieruchomości, ale również poprzez comiesięczne zyski związane z opłatami od najmujących.

Koniec końców?
Podsumowując, inwestować można na wiele sposobów. Powyżej przedstawione zostały tylko te, które wiążą się ze stosunkowo niewielkim ryzykiem, ale jednocześnie gwarantują nam pewny zysk. Nie jest on może imponujący, jednak czy zawsze warto ryzykować całymi swoimi oszczędnościami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *