„Przegląd klasyków gier” – Return to Castle Wolfenstein

3599386

Rynek gier komputerowych jest niezwykle rozwinięty, ponieważ coraz więcej użytkowników komputerów docenia ten sposób rozrywki. Gry komputerowe już dawno nie są kojarzone jedynie z graczami nastoletnimi, grywa w nie bowiem także cała rzesza dorosłych użytkowników. Wiele z oferowanych tytułów adresowanych jest nawet właśnie dla graczy powyżej osiemnastego roku życia. Dotyczy to zwłaszcza tych gier komputerowych, które zawierają w swej treści elementy przemocy lub erotyki. Te oznaczone są, w zależności od kraju, oznaczeniem które pozwala na ich zakup jedynie osobom powyżej szesnastego lub osiemnastego roku życia.

Jednym z takich tytułów jest ciesząca się ogromną popularnością gra komputerowa o nazwie Return to Castle Wolfenstein. Jest ona bezpośrednią kontynuacją gry, która popularna była już wiele lat temu. Rozgrywka w niej prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracz wciela się w niej w rolę bohatera, którego celem jest walka z nazistowskimi rządami Trzeciej Rzeszy, która wygrała drugą wojnę światową. Główna postać, w którą wcielają się gracze – czyli agent B.J. Blazkowicz za zadanie ma pokonanie nazistów. W tym celu do dyspozycji ma cały szereg broni oraz gadżetów, które jednak musi również zdobywać podczas prowadzonej rozgrywki.
Wśród dostępnej w grze broni odnaleźć można takie bronie, jak choćby karabiny maszynowe, ręczne granaty, bomby, a także choćby miotacze płomienie lub noże. Często za zabicie przeciwnika w sposób mało inwazyjny, czyli choćby atak nożem można zbierać profity. Gracz pozostaje bowiem wówczas niezauważony, a co za tym idzie ma większe szanse na pokonanie dalszych przeciwników.

Return to Castle Wolfenstein to gra, która odznacza się bardzo zaawansowaną oraz dopracowaną w szczegółach grafiką, która w pewien sposób nawiązuje jednak do swojego pierwowzoru w pierwszej grze stworzonej w tej serii. Dodatkowo przeciwników wyposażono w zaawansowany system sztucznej inteligencji, co niezwykle podnosi realizm całej rozgrywki. Na uwagę zasługuje także rozbudowany system obrażeń ludzkiego ciała oraz zachowań bohatera. Wszystko to sprawia, iż rozgrywka ta zapewnia wiele godzin rozgrywki.
Cieszy również możliwość wyboru trudności gry, dzięki czemu grać w nią mogą również gracze mniej zaawansowani, którzy nie grywali do tej pory w gry prowadzone z perspektywy trzeciej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *